Vinotéka Kralupy nad Vltavou

Houževnatost a tradice

Stejně jako vinná réva rostoucí na prosluněných vinicích, vystavena všem nepříznivým vrtochům přírody, se i naše rodina stala houževnatou. Na rozdíl od révy, jejíž osud se odehrává na jednom jediném kousku půdy, naše rodina se vlivem tíživých životních podmínek v rodné Moldávii přestěhovala v roce 1999 do Česka, kde již zůstala.

Pěstování, výroba a prodej kvalitního vína v domácích podmínkách a později v tamním vinařském závodě bylo dlouhé roky naší obživou. Naše rodina se může pyšnit 200 let starou vinařskou tradicí. Po příchodu nové země jsme zůstali věrní své krvi. Naše zkušenosti a láska k Moldávii nás naučily, že kvalitní půda, jedinečné podnebí a dostatek slunce jsou tím pravým receptem pro úrodu kvalitních hroznů.

Potenciál však nestačí. Teprve dlouholeté zkušenosti a cit pro víno dávají vzniknout těm nejlepším lahvím, které právem získávají řadu medailí v rámci celosvětových soutěží. Tato vína vám rádi představíme v naší vinotéce v Kralupech nad Vltavou.

IMG_8207.original.max-800x600.jpg

Když je víno splněným snem

Během našeho působení na českém trhu jsme navázali spolupráci s řadou vinařů z naší rodné země, od nichž vám dovážíme ty nejkvalitnější lahvová vína a bag in boxy.

Naše rodinné srdce však toužilo po víně vlastním. Víně, které by splňovalo naše představy a zároveň dokázalo příjemně překvapit naše zákazníky. A tak vzniklo REFUGEE. Víno, které pro nás vyrábí mikrovinařství Saiti, které se nachází ve vinařské zóně Štefan Vode v podoblasti Purcari.

Co bychom to byli za vinaře bez vlastní vinotéky?

No řekněte. Už jste viděli pořádného vinaře bez vlastní vinotéky, místa, kde by mohli hosté ochutnat víno? Ovonět ho, potěžkat láhev v ruce a prohlédnout si všechny ty krásné etikety. Víno je darem přírody a jako s takovým by se s ním mělo zacházet. Ve vzájemném sdílení, s úctou k přírodě a láskou ke kvalitní půdě, která mu umožnila vzejít.

S touhle myšlenkou vznikla naše vinotéka Kralupy nad Vltavou. Vznikla pro vás, kteří děláte naše podnikání tím, čím je dnes.

Tak na co ještě čekáte? Přijďte ochutnat.