O nás

Víno je naše rodinná srdeční záležitost. V Moldávii, odkud pocházíme, bylo pěstování, výroba a prodej kvalitního vína hlavním zdrojem obživy naší rodiny, a to jak zprvu v domácích podmínkách, tak posléze i na místním vinařském závodě.

V roce 1999 jsme byli však z důvodu tíživých místních podmínek nuceni se přestěhovat do České republiky, moldavskému vínu jsme však zůstali věrni i nadále, a to proto, že věříme, že díky jedinečným přírodním podmínkám, kvalitní půdě a dostatku slunce, má moldavské víno potenciál být jedním z nejlepších na světě. 


IMG_8207.original.max-800x600.jpg


Spolupracujeme s nejlepšími moldavskými vinaři na výrobě takového vína, jež svou chutí uspokojí i toho nejnáročnějšího klienta. Vše však děláme i s ohledem k moldavské kultuře, přírodě i místním obyvatelům, jichž si velice vážíme. Propojujeme tradiční výrobu v dubových sudech s moderními přístupy tak, aby výsledek splňoval ty nejvyšší standardy kvality. 


Vše děláme s láskou a máme radost, že to oceňují i naši zákazníci, u nichž obliba našich vín stále více roste. 

V roce 2018 jsme si řekli, že by bylo hezké vyprávět náš rodinný příběh skrz naše rodinné víno, které jsme si nechali vyrobit na "míru" dle našeho přání v mikrovinařství Saiti, které se nachází ve vinařské zóně Štefan Vode a v podoblasti Purcari, což se považuje za jednu z nejlepších oblastí pro pěstování červených vín. REFUGEE je víno s naším rodinným příběhem.


Zveme Vás do naší vinotéky v Kralupech nad Vltavou (Vinotéka v modré pasáži), kterou máme otevřenou již od roku 2003.


Děkujeme,

Tým GOSMIT s.r.o.


Ing. Jiří Gospodinov

Ing. Marina Gospodinová

Ing. Tomáš Gospodinov

Ing. Natálie Buchtová (roz. Gospodinová)